Сватбата продължава от три до пет дни, при богатите е пет дни, а при бедните три.
Първият ден от сватбата е т.нар. „Къна геджеси“ в превод – Нощта на къната.
На първия ден от сватбата се прави къна геджеси или така наречената къна вечер. На ритуала къносване на булката присъстват само жени. Вечерта започва с танци. Булката се облича в червена рокля или друг по-светъл цвят. По време на къната булката се преоблича няколко пъти в цветни рокли. Ако момчето е по-богато, булката може да се преоблече в четири или пет рокли, ако е по-бедно по една или две рокли. Най-хубавата рокля се оставя накрая да облече булката, тогава се прави и самия ритуал къносване ръцете на булката. По време на този ритуал се пее традиционна песен, която се казва „Къна геджеси” (Kına Gecesi). В песента се пее за това, че булката приканва младите момичета да танцуват, като им пожелава и те да видят къна геджеси. Къната се омесва в украсен съд, в средата на който има запалена свещ. Къната се нанася по ръцете на булката от една или две жени, които са уважавани жени с чиста душа.
Вторият ден се води булката на „Хамам” (на баня)
Семейството на младоженеца канят роднини и близки да ходят на баня. Хората от кв.Столипиново водята булката на баня в гр. Хисаря или с. Баня. Ритуалът къпане на булката се прави в градската баня, около нея се прави кръг от жени, които пеят тъжни песни и къпят булката с мляко, за да е бяла, хубава и богата.
На този ден свекървата приготвя традиционно ястие за този ритуал „Каписка“ – кисело зеле с ориз и пилешко месо.
Третият ден е „Баръшмак”
На този ден булката е облечена в цветна булченска рокля. Първо играят пред дома на момчето, след това отиват в дома на момичето. За този ритуал семейството на момичето посрещатсемейството на момчето и гости в тяхната къща. Родителите на момичето даряват подаръци на семейството на момчето. Накрая родителите на младоженците даряват големи подаръци на младото семейство, като злато, домашни потреби за дома, понякога автомобил или къща.
На този ден родителите на момичето подаряват официални дрехи на момчето за сватбата, а родителите на момчето булчинаската рокля, бяла или в кремав цвят. След това се прибират в дома на момчето и пак се къносва булката, но не само ръцете, а и стъпалата и петите.
Четвъртият ден е сватбата
Сватбата се прави от родителите на младоженеца. Самата сватба започва от сутринта. Булката е облечена с бяла булчинска рокля в дома на майката. Младоженеца отива с музика и роднини и я взима от там, след това всички заедно отиват в обредния дом за сключването на гражданския брак. След подписването се ходи в ресторанта, където е голямото тържество с ядене и пиене до зори. Накрая има даряване на младоженците, даряването е в парични средства. Всяко даряване се съобщава на микрофона и се записва в една тетрадка, кой колко пари дарява на младото семейство. По този начин се знае, кой колко пари е дарил, така се знае колко пари трябва и те да дарят.
Петия ден се прави – Джумаа сабасъ или Сладка ракия
В деня след сватбата родителите на младоженеца колят овца и канят роднини, близки и приятели, но само жените. Пак има тържество с ядене и пиене, булката отново се облича в индийски дрехи, но тук жените танцуват и се веселят, тогава жените се напиват.